Pracownia Ceramiki Artystycznej Warszawa
Zajecia z ceramiki Warszawa

 

Prowadzimy warsztaty, na których możesz poznać wiele ciekawych technik z zakresu ceramiki artystycznej. Dzięki zdobytej wiedzy i umiejętności będziesz potrafił stworzyć dla siebie lub swoich bliskich piękne przedmioty.

Warsztaty dla początkujących

Obejmują 2 spotkania, na których możesz poznać:

Czas trwania: do 2 godz. każde spotkanie
Zajęcia odbywają się: wtorki, środy, piątki w godzinach 18:00-20:00.

Warsztaty cykliczne

Odbywają się regularnie co tydzień. To propozycja dla tych, którzy lubią kreatywnie spędzać czas. Podczas tych zajęć możesz pogłębiać swoją wiedzę i doskonalić umiejętności twórcze a przy tym dobrze się bawić i odpocząć. Zajęcia te odbywają się w nieformalnej atmosferze. Każdy z uczestników tworzy to co chce, korzystając z fachowej pomocy artysty plastyka.

Czas trwania: do 2 godz. każde spotkanie
Zajęcia odbywają się: wtorki, środy w godzinach 18:00-20:00.

Toczenie na kole garncarskim

To zabawa, podczas której uaktywnia się w nas radość dziecka beztrosko taplającego się w błocie. Zanurzając bezkarnie dłonie w błotnistej glinie, skoncentrowani, by wytoczyć choć mały kubek lub miseczkę, zapominamy o ciężkim dniu pracy i innych sprawach. Toczące się szybko koło a na nim dopiero co powstające nasze naczynko, całkowicie skupia naszą uwagę. Pochłonięci bez reszty tą czynnością, nasz umysł staje się niepodzielny. Im dłużej ta czynność trwa, tym bardziej oczyszcza się nasz umysł. Intensywniej odczuwamy przyjemność i radość a na koniec ogromną satysfakcję, że się udało.

 

Sztuka ładnego przedmiotu

To oferta skierowana do tych, którzy nie tylko są estetami, ale przede wszystkim chcieliby sami własnoręcznie wykonać przedmiot o niebanalnym wyglądzie. To warsztat, na którym, z pomocą doświadczonego artysty, każdy może zrobić ceramiczną paterę z taflą szkła na wierzchu. Artysta prowadzący warsztat, najpierw naucza jak w prosty sposób uformować z gliny duży talerz (ok. 30 cm) a potem zdradza różne techniki zdobienia i pomaga, krok po kroku, zastosować je, by ten zwykły talerz przeobraził się w wyjątkowej urody paterę. Ten efektowny przedmiot będzie miał wartość nie tylko użytkową i estetyczną, ale niewątpliwie sprawiał radość i satysfakcję z samodzielnie wykonanego rękodzieła. Może być pięknym przedmiotem, z którego korzystamy na co dzień lub wspaniałym prezentem dla bliskiej nam osoby.

Czas trwania: 2 warsztaty trwające do 2,0 godz.